dąbrowa górnicza straż 128 baner centrum adm.jpeg3ed31d0a13e20cc1f645a6cc816600d1
Aktualności Portal Informator Wydarzenia Mapa strony Galerie
grafikaborder
Akcja Taxi
07/08/2013
Dominik Gordon
 
 
 
 

Straż Miejska Dąbrowa Górnicza: akcja "Taxi" trwa!

2013-08-06, Aktualizacja: wczoraj 13:54

 

 

Straż Miejska Dąbrowa Górnicza. Dąbrowscy strażnicy miejscy trzykrotnie kontrolowali ostatnio taksówkarzy, którzy wożą pasażerów po Dąbrowie Górniczej. Akcja pod kryptonimem "Taxi" ma wyeliminować fałszywych przewoźników, co - jak się okazuje - nie jest takie łatwe.

Taksówkarze są kontrolowani przez Straż Miejską

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Akcja "Taxi" w Dąbrowie Górniczej, czyli nieuczciwi taksówkarze na celowniku

Straż Miejska Dąbrowa Górnicza. Jak dotychczas udało się namierzyć jednego właściciela auta, które było oklejone napisami "taxi", natomiast w środku nie było taksometru, a sam mężczyzna nie posiadał także licencji na prowadzenie takiej właśnie działalności zarobkowej.  

- Musieliśmy go zatrzymać w ruchu, podczas wykonywania usługi, by udowodnić nieprawidłowości. Tak stało się na ul. Królowej Jadwigi. Całą akcję prowadzimy w uzgodnieniu z dąbrowską policją. O tym, że akcja jest potrzebna świadczy fakt, że kiedy wieczorem podjechaliśmy pod dąbrowski aquapark Nemo Wodny Świat, gdzie są dyskoteki, w popłochu odjechały niemal wszystkie taksówki - mówi Dominik Gordon ze Straży Miejskiej. 

Okazuje się bowiem, że sporo taksówkarzy zawiesza licencję, nie płaci ZUS-u, ale i tak jeździ i zarabia w weekendy. Tymczasem mając zawieszoną czasowo licencję nie powinni wcale wozić klientów. Należy się jednak spodziewać kolejnych kontroli, co zapowiadają dąbrowscy strażnicy miejscy
Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość
Walidacja W3CXHTML 1.0 i CSS 3.0