dąbrowa górnicza straż 128 baner centrum adm.jpeg926d91b282090ef423547096dbd52982
Aktualności Portal Informator Wydarzenia Mapa strony Galerie
Powiązane galerie
Fotoradar
04/04/2013
Dominik Gordon
 
 
 
 

Od maja 2008 roku dąbrowska Straż Miejska dysponuje fotoradarem, którego stałe maszty zlokalizowane zostały w miejscach, gdzie dochodziło do wielu kolizji i zdarzeń drogowych, szczególnie z udziałem pieszych. Lokalizacje masztów zostały również poprzedzone konsultacjami z Komendą Miejską Policji oraz Komisją Bezpieczeństwa i Porządku. Poza stałymi punktami kontroli działania prowadzone są również w miejscach wskazanych przez samych mieszkańców.

 

Wykonując kontrolę prędkości mamy na uwadze tylko i wyłącznie bezpieczeństwo mieszkańców Dąbrowy oraz pieszych użytkowników naszych dróg. Analizując cały okres funkcjonowania fotoradaru w Dąbrowie Górniczej, okazuje się że dąbrowscy kierowcy stanowią coraz mniejszy odsetek rejestrowanych sprawców wykroczeń, potwierdzając jednocześnie jego prewencyjne działanie.

 

Pomimo tego, że fotoradar nigdy nie służył do zbilansowania kosztów jego zakupu lub wspomagania budżetu miasta, wielu osobom nie podoba się jego obecność w mieście… Niestety zazwyczaj są to osoby, których wizerunek został uwieczniony przez „bezduszne” urządzenie lub Ci, którzy z zasady są przeciw. Przeciw wszystkiemu i wszystkim reprezentującym prawo i szacunek do niego. Bywa, że w swej życzliwości popadają w pewnego rodzaju hipokryzję, miotając się pomiędzy skrajnościami od „za mało zdjęć – za dużo mandatów” do „za mało do kasy wpływa – rozwiązać sekcję, bo łupi ludzi.”

 

Są to jednak prywatne opinie, którym przeczą choćby kontrole prowadzone przez służby Wojewody Śląskiego. Dąbrowska Straż Miejska została oceniona jako ta, która fotoradaru używa w sposób prawidłowy, a stosunek wykroczeń ujawnionych przy jego pomocy w stosunku do wszystkich wykroczeń za które funkcjonariusze nakładali mandaty karne nie wzbudza zastrzeżeń.

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
PDF
Drukuj
Zgłoś
nieścisłość
Walidacja W3CXHTML 1.0 i CSS 3.0